2015

KORUYUCU AĞIZ-DİŞ SAĞLIĞI BİLİMSEL ARAŞTIRMALARI TEŞVİK ÖDÜLLERİ

TDB ile İpana&Oral B ile yapılan Protokol çerçevesinde, “Koruyucu Ağız-Diş Sağlığı Bilimsel Araştırmaları Teşvik Ödülleri” nin ilki,  28-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında TDB 21. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında, İstanbul’da gerçekleştirildi. Dereceye girenlerin ödülleri, 28 Mayıs 2015 tarihinde yapılan Kongre Gala Yemeğinde verildi.

Arş. Gör. Dr. Serpil ÇOKAKOĞLU tarafından başvurusu gerçekleştirilen “Effect of bracket type on halitosis, periodontal status, and microbial colonization” (Halitosis, periodontal sağlık ve mikrobiyal kolonizasyon üzerine braket tipinin etkisi) konulu çalışma üçüncü seçildi ve 5.000TL ile ödüllendirildi. 

Prof. Dr. Kaan ORHAN tarafından başvurusu gerçekleştirilen “Prevelance of oral abnormalities in a Turkish newborn population” (Türkiye’deki yeni doğan popülasyonlarında oral anomalilerin prevelansı) konulu çalışma ise ikinci seçildi ve 7.500TL ile ödüllendirildi.  

Prof. Dr. Esra YILDIZ, Prof. Dr. Murat AKKAYA, Prof. Dr. Selçuk YILMAZ ve Prof. Dr. Taner YÜCEL tarafından oluşan jürinin değerlendirmesi sonucunda, birincilik ödülü için Koruyucu Ağız-Diş Sağlığı Bilimsel Araştırmaları Teşvik Ödülleri kriterlerine uygun çalışma bulunamadı. 

Para ödülünün yanı sıra, dereceye giren meslektaşlarımıza “Koruyucu Ağız-Diş Sağlığı Bilimsel Araştırmaları Teşvik Ödülleri Belgesi” de verildi. İkincinin belgesini TDB Genel Başkanı Prof. Dr. Taner YÜCEL, üçüncünün belgesini ise P&G Türkiye Profesyonel Ağız Sağlığı Ülke Müdürü Pınar FESLİ BERKMAN takdim etti.  
   
Teşvik Ödülleri Başvuru Koşulları ve Başvuruların Değerlendirilmesi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız…