TDB ÖĞRENCİ KOLU ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİ

Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolu Merkezi Komisyonu Üyeleri ve Adana, Ankara, Bursa,  Denizli,  Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Konya, Mersin, Ordu, Samsun ve Zonguldak Dişhekimleri Odası Yerel Öğrenci Kolu temsilcileri, 20 Mart  Dünya  Ağız Sağlığı Günü’nde  Anıtkabir’i ziyaret etti.

TDB Öğrenci Kolu Merkezi Komisyonu Başkanı Sıla Beşlioğlu ve beraberindeki heyet, Türk Dişhekimleri Birliği yazılı çelengi mozoleye koyarak, saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Sıla Beşlioğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ni doldurdu.

“Çağdaş Türk Gençliğinin Öncüsü Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 

Bugün burada, Türk DişHekimleri Birliği 11. Dönem Öğrenci Komisyonu temsilcileri olarak senin huzurunda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Senin büyük vizyonunun ışığında, hekimlik mesleğine adanmış gençler olarak, ülkemizin geleceği için taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. 

“Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözün, gelecekte diş hekimi olacak bizlere büyük bir sorumluluk ve gurur yüklemiştir. Bu söz, sadece bir ifade değil, aynı zamanda bir vazifedir. Bizler de bu emaneti ve bu kutsal görevi en iyi şekilde taşımak için ilke ve inkılapların doğrultusunda yılmadan çalışacağız.

Senin gösterdiğin yolda ilerlerken, hekimlik mesleğinin kutsal değerlerini koruyacak ve yücelteceğiz. Türk milletinin sağlık hizmetlerine katkı sağlamak için, bilgi ve yeteneklerimizi en üst düzeyde kullanarak, milletimize hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz.

Sana olan minnet ve şükranlarımızı bir kez daha ifade ediyor, bize verdiğin bu büyük emanete layık olmak için ilke ve inkılaplarının bilinciyle azimle çalışacağımızı taahhüt ediyoruz. Senin bize bıraktığın mirası koruyacak ve yüceltecek olan bizleriz. Bu bilinçle ‘’Bir milletin sağlığı ve ileri gelişi, hekimlerin görevlerini ne kadar iyi ve duyarlılıkla yaptığına bağlıdır’’ sözünü her daim hatırlayarak Türkiye’yi daha güçlü bir geleceğe taşıyacağımıza senin huzurunda söz veriyoruz. 

Saygı ve özlemle...”