SİYASİ PARTİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

TDB Genel Başkanı A.Tarık İşmen, Genel Saymanı Tolga Beray ve Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Gürbüz Eldeniz, Merkez Denetleme Kurulu Raportörü Esra Yamak ile Bursa Dişhekimleri Odası Başkanı Ahmet Tunahan ve Genel Sekreteri Alper Altay, 15 Şubat 2024 tarihinde  Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Osman Mesten ve Tokat Milletvekili Dişhekimi Cüneyt Aldemir, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Ankara Milletvekili Dr. Aylin Yaman, Bursa Milletvekili Prof.Dr.Kayıhan Pala ve İstanbul Milletvekili Dişhekimi Gamze Akkuş İlgezdi, Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ ve Bursa Milletvekili Mehmet Atmaca ile bir dizi görüşme gerçekleştirdiler.

Görüşmelerde; öncelikle Türk Dişhekimleri Birliği olarak 2018'den bu yana talebimiz olan; muayenehanede dişhekimi istihdam edilebilmesine olanak sağlayan düzenlemenin de içinde bulunduğu Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ele alındı.

Ayrıca mesleğimiz ile meslektaşlarımızın sorunları ve çözüm önerilerimizi içeren "8 Talebimiz" dile getirilerek ve milletvekillerinin destekleri istendi.