​SİYASİ PARTİ ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

TDB Genel Başkanı A.Tarık İşmen ve Genel Sekreteri Emel Eroğlu Uzer ile Bursa Dişhekimleri Odası Başkanı Ahmet Tunahan ve Genel Sekreteri Alper Altay, 14 Şubat 2024 tarihinde  Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanı Abdullah Güler, Grup Başkanvekilleri Dr.Leyla Şahin Usta ve Özlem Zengin, Bursa Milletvekilleri Ayhan Salman ve Mustafa Yavuz, Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekilleri Hasan Öztürk, Orhan Sarıbal ve Prof.Dr.Kayıhan Pala, İYİ Parti Bursa Milletvekili Hasan Toktaş ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Sözcüsü, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Dr. Ümmügülşen Öztürk ile bir dizi görüşme gerçekleştirdiler.

Görüşmelerde; öncelikle Türk Dişhekimleri Birliği olarak 2018'den bu yana talebimiz olan; muayenehanede dişhekimi istihdam edilebilmesine olanak sağlayan düzenlemenin de içinde bulunduğu Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ele alındı.

Ayrıca mesleğimiz ile meslektaşlarımızın sorunları ve çözüm önerilerimizi içeren "8 Talebimiz" dile getirilerek ve milletvekillerinin destekleri istendi.