TDB ÖĞRENCİ KOLU 11.GENEL KURULU YAPILDI

Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolu 11. Genel Kurulu, 10 Şubat 2024 Cumartesi günü Ankara’da Litai TBB Konukevi’nde yapıldı. Genel Kurul için eğitim veren 91 Dişhekimliği Fakültesinde yapılan seçimle belirlenen 595 delegeden 322'sinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Kurul’a TDB Öğrenci Kolundan sorumlu Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dişhekimi Alper Dilek ile TDB Öğrenci Kolu 10. Dönem Merkezi Komisyon Üyelerinden; Başkan Ali Toprak ve Genel Sekreter Abdurrahim Akçay katıldılar. 

Genel Kurul; Divanın yerini almasıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra söz alan TDB Öğrenci Kolu 10. Dönem Merkezi Komisyon Başkanı Ali Toprak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Dönemleri içerisinde yaşanan büyük deprem felaketine ve felaketten etkilenen dişhekimliği fakültesi öğrencilerinden, kamuda her geçen gün dişhekimi alımlarının düştüğünden ve mezuniyet sonrası atamaların adaletsizliğinden bahsetti.

TDB Öğrenci Kolundan Sorumlu TDB Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Alper Dilek, yaptığı konuşmada; 10'ncu dönemin 6 Şubat depreminin yarattığı büyük yıkımın, kaybedilen on binlerce canın ve yüz bini aşan yaralının ülke olarak bizlerde yarattığı elem, hüzün ve  korku  ikliminin gölgesinde geçtiğini ifade etti. TDB olarak bu felaketin yaralarının sarılmasında dişhekimleri ve öğrencilerimizle ilgili önemli çalışmalar yapıldığını belirtti. Her şeye rağmen Öğrenci Kolunun; 2 bini aşkın katılımcının olduğu, zengin bilimsel programı ile başarılı bir Kongre organizasyonuna imza attığını, bu Genel Kurul ile gelecekte Dişhekimleri Odaları ve Türk Dişhekimleri Birliğinde görev alacakları önemli bir demokrasi şöleninde başarıyla bir araya getirdiklerinin altını çizdi. Dilek; ihtiyaçtan fazla açılmaya devam edilen fakültelerin kamu kaynaklarının israfına yol açtığını, mezuniyet sonrası ülkemizin en değerli eğitimini almış insan grubunun işsizlikle karşılaştığını, ucuz insan gücü olarak hayal kırıklığı yaşadıklarını ve yurtdışında çalışma olanaklarının arayışı içinde olduklarını, diğer yandan fakültelerin çoğunda eğitmen kadrolarında sayısal yeterliliğin olmadığına işaret etti.

Alper Dilek’in ardından TDB Öğrenci Kolu 10. Dönem Merkezi Komisyonu Avrupa Dişhekimliği  Öğrencileri İletişim (EDSA) Sorumlusu Ege Doruk Kökten, Ulusal Öğrenci Değişim (NEO) Sorumlusu Selim Tunahan Akçay, Ulusal Eğitim (NTO) Sorumlusu Mehmet Ali Keser, Genel Sekreteri Abdurrahim Akçay ve Ulusal Koruyucu Dişhekimliği (NPO) Sorumlusu Sude Nur Füzün  da çalışmalarını dile getirdikleri birer konuşma yaptılar.

TDB Öğrenci Kolu 11. Genel Kurul Sonuç Bildirgesinin yazılması için oluşturulan komitenin ardından TDB Merkez Yönetim Kurulunca değerlendirilmek üzere delegeler tarafından verilen önergeler Genel Kurul’a sunuldu.

11. Dönem (2024-2026) Merkezi Komisyon Üyeleri ve Daimi Ulusal Görevlilerinin seçimlerine geçilmeden adaylardan kendilerini tanıtmak isteyenlere söz hakkı verildi. Daha sonra seçimlere geçildi.

Gerçekleşen seçimlere göre kesin olmayan sonuçlar aşağıdadır. 

Seçilen tüm Merkezi Komisyon Üyelerini kutluyor, yeni dönem ile birlikte Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolunun ulusal ve uluslararası başarılarının devamını diliyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği

     

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ
ÖĞRENCİ KOLU 11. GENEL KURUL SEÇİM SONUÇLARI

S.NO

ADI SOYADI

SINIFI

OKULU

ODASI

YÖNETİM KURULU

1

 Aslı Lidya Çıtak

3

 SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

ISPARTA

2

 Gülçin Çelik

4

 KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ

İZMİR

3

 Kübra Melike Gök

3

 AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

ANTALYA

4

 Mikdat Emirhan Taşdemir

2

 GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

GAZİANTEP

5

 Nagehan İpek

4

 OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

ESKİŞEHİR

6

 Sıla Beşlioğlu

3

 MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL

7

 Suden Dilay Şenel

4

 KENT ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL

ULUSAL KORUYUCU DİŞHEKİMLİĞİ SORUMLUSU

1

 Muhammed Mustafa Kök

3

 PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ

DENİZLİ

ULUSAL EĞİTİM SORUMLUSU

1

 Beyza Selvi

4

 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

KOCAELİ

EDSA İLETİŞİM SORUMLUSU

1

 Mişel Orduluoğlu

3

 MARMARA ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL

 
Not: Yönetim Kurulu üyeleri isim alfabetiğine göre sıralanmıştır.