6 ŞUBAT DEPREMLERİNİN 1.YILINDA DEPREM BÖLGESİNDEYİZ
‘Hatay’daki Anma Programına Katıldık’

TDB Genel Başkanı A.Tarık İşmen, Genel Başkanvekili Burak Saran ve Genel Sekreteri Emel Uzer, deprem felaketinin 1.yılında Hatay’daki anma programına katıldılar. Hatay’daki anma törenlerine Gaziantep Dişhekimleri Odası Başkanı M.Yücel Özbaş ve Osmaniye Dişhekimleri Odası Başkanı Burak Acun da katıldı.

6 Şubat 2024 tarihinde düzenlenen anma programı depremlerin ilk gerçekleştiği saat 04.17'de yapılan yürüyüş ve saygı duruşu ile başladı.
Daha sonra TDB Heyeti, Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve Oda yöneticileri ile bir araya gelerek Hatay’daki ağız diş sağlığı hizmetleri ve meslektaşlarımızın sorunları hakkında bilgi aldı.

Yaylıca – Samandağ’da merhum meslektaşımız Dişhekimi Koray Kaya’nın mezarı başında anılmasının ardından Hatay ADSM’de vefat eden meslektaşlarımız için bir tören düzenlendi.

Merhum meslektaşımız Dişhekimi Ahmet Kemal Ural, Antakya’da mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Türk Tabipleri Birliği, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu ile Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’nun ortak basın açıklamasının ardından DİSK tarafından Hatay’ın Defne ilçesinde kurulacak "Psiko-Sosyal Destek Merkezi”nin temel atma törenine katılım sağlandı.

Saat  15:00’de ise Maksim Atatürk Parkı'ndan Saray Caddesi'ne yürüyüş düzenlendi.

Son olarak İskenderun’da düzenlenen törenle merhum meslektaşımız Dişhekimi Adnan Kimyon da mezarı başında anıldı.

HABER GÖRSELLERİ