TDB MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ATA’MIZIN HUZURUNDA

28-29-30 Ekim 2022 tarihlerinde  Ankara'da  gerçekleştirilen TDB 19. Olağan Genel Kurulu’nu takiben Çankaya İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını alarak göreve başlayan TDB 19.Dönem Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, 11 Kasım 2022 tarihinde Anıtkabir ziyaret etti.

Anıtkabir’de düzenlenen törende Atatürk`ün mozolesine çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu. Törene; Ankara Dişhekimleri Odası Başkanı Serkan Er , Saymanı  Armağan Demirören ve Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Sükut da katıldı.

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı A.Tarık İşmen  Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı;
 

“Büyük Atatürk,

Türk Dişhekimleri Birliği'nin henüz yeni seçilmiş 19.Dönem Merkez Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte, tüm duygusallığımız ve gururumuzla yüksek huzurlarınızdayız.

Mükemmelliğinizin o görkemli aklı ile topyekûn bir dünyaya karşı muzaffer olmanın bitmeyen heyecanını bizlere miras bıraktınız.

Yüce ve sarsılmaz ruhunuzla inancı kalbimize gergef gibi işlediniz. İlim ve akla dayalı öz güveni alfabemiz yaptınız. Cumhuriyeti, hukukun üstünlüğünü, hür düşünceyi, demokrasiyi, uygarlık ve çağdaşlık yönünde ilerlemenin vazgeçilmez zorunluluğunu, kaynağını tam bağımsızlıktan, yurtseverlikten,  evrensel ilkelerden alan ulusal bir ülküyü vasiyet olarak bize bıraktınız. Başarmayı öğrettiniz bize.

Size  minnetlerimizi, mirasınıza ve vasiyetlerinize bağlılığımızı sunuyorum. “

A.Tarık İşmen
Türk Dişhekimleri Birliği
Genel Başkanı

 

HABER GÖRSELLERİ