‘ALİ SİNAN CİRİT’İN ÖLÜMÜNÜN ÜZERİNİN ÖRTÜLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ’

Birliğimizi temsilen TDB Genel Başkanvekili Hasan Yaman ile Isparta Dişhekimleri Odası Başkanı Naim Şenyurt ve bazı Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet, Süleyman Demirel Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi öğrencisi Ali Sinan Cirit'in 29 Eylül 2021 tarihinde yemekhane inşaatının yanından kaldığı yurda doğru yürürken inşaat alanındaki çukura düşerek, hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak temaslarda bulunmak üzere Afyon ve Isparta’ya gitti.

10 Ekim 2021 tarihinde önce Afyon /Dinar’a  giden TDB Genel Başkanvekili Hasan Yaman ile Isparta Dişhekimleri Odası Başkanı Naim Şenyurt  acılı aileye taziye ziyaretinde bulundu ve  Ali Sinan Cirit için okutulan mevlide katıldı. Burada bir konuşma yapan Yaman, camiamızda büyük bir üzüntüye neden olan bu olaya Türk Dişhekimleri Birliği’nin en başından beri müdahil olduğunu belirterek, konunun takipçisi olmaya devam edeceklerini söyledi.

TDB Genel Başkanvekili Hasan Yaman  ve beraberindeki heyet, 11 Ekim 2021 tarihinde ise Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut’u ziyaret etti.  Sayın Vali ve Sayın Cumhuriyet Başsavcısı da soruşturmayı titizlikle takip ettiklerini ifade ettiler.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti’nde konuyla ilgili bir açıklama yapan Hasan Yaman;  "Geçtiğimiz günlerde yurda giderken yemekhane inşaatının yanına açılan çukura düşerek vefat eden Dişhekimliği Fakültesi ikinci sınıf öğrencimiz Ali Sinan Cirit'in, ailesine taziye ziyaretinde bulunmak için Isparta'ya geldik, maalesef okuttuğumuz büyüttüğümüz üzerine titrediğimiz ve ileride dişhekimi olarak insan sağlığına hizmet edecek bir çocuğumuzun böylesine acı bir şekilde kaybedilmesi bizi camia olarak çok üzdü. Çocuğumuzun yaşamını kaybettiği yerde önlem alması gerekenler var, denetlemesi gerekenler var. Ancak maalesef ihmal ve kusur bu ölüm olayının yaşanmasına neden olmuştur. Eğer bu tedbirler alınmış olsaydı bu çocuğumuz ölmeyecekti. İnsan hayatı bu kadar ucuz mu? Bizler olayın nasıl olduğunu araştırıyoruz Savcılıkta bu konuda tahkikatlarını sürdürüyor, bu işte bir yanlışlık varsa bu yanlışı kimin yaptığı ve hak ettiği cezaya çarpılması için biz Türk Dişhekimleri Birliği olarak elimizden geleni yapacağız ve olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Ali Sinan'ı geri getirmek mümkün değil ama böyle pisi pisine aramızdan kayıp giden gençlerimizin olmaması için böyle bir olayın üzeri örtülmemesi için ve orada inşaatla ilgili herhangi bir önlem almayıp böyle bir olaya sebebiyet verenlerin mutlaka hak ettiği cezayı alması için bizim mücadelemiz devam edecek. Acılı aileye ve dişhekimliği camiamıza da başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

Türk Dişhekimleri Birliği

HABER GÖRSELLERİ