SAĞLIK BAKANI SAYIN DR.FAHRETTİN KOCA`YI ZİYARET ETTİK...
`Ortak Komisyon İle Çalışmaya Başlıyoruz`

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı A.Tarık İşmen, Genel Başkanvekili Hasan Yaman, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Naciye Güleç Gök ve Burak Saran, TDB Merkez Denetleme Kurulu Üyeleri Kıvanç Bektaş Kayhan ve Hakkı Sunay, 15 Eylül 2021 tarihinde Sağlık Bakanı Sayın Dr.Fahrettin Koca ile makamında bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede;  başta Ağız Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte yapılması istenilen değişiklikler, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunları ile çözüm önerilerinin yer aldığı oldukça kapsamlı bir dosya sunuldu.

Sayın Bakanın kabuldeki samimi, çözüm odaklı pozitif yaklaşımı ile dosyada bulunan konuları sahiplenerek bir an önce çalışmalara başlanması yönündeki talimatıyla Bakan Yardımcısı Sayın Doç.Dr. Tolga Tolunay bu konuda görevlendirildi.

Bu gelişmenin ardından Bakan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Tolga Tolunay, 17 Eylül 2021 tarihinde Genel Başkanımız A.Tarık İşmen'i  arayarak  Birliğimiz ile teknik çalışmalara başlanacağını bildirdi.    

Bakanlık yetkilileri  ile Birliğimizi temsilen oluşturulacak komisyon, ilk toplantısını 23 Eylül 2021 tarihinde yapacak.

Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca'ya Meslek Birliğimize, dişhekimliği mesleği ve meslektaşlarımızın sorunlarına gösterdiği yakın ilgi, alâkaya ve hızlı çözüm odaklı tavrına Türk Dişhekimleri Birliği, Dişhekimleri Odaları ve Dişhekimleri adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Türk Dişhekimleri Birliği