TÜBİTAK`TAN AÇIKLAMA;
YURT İÇİ DOKTORA SONRASI ARAŞTIRMA BURS PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2218 Yurt İçi Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı, 2021 yılı 1. dönem çağrısı başvuruları başladı.

Program kapsamında; ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişimi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla, doktora derecesi veya tıpta, dişhekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık veya sanatta yeterlik eğitimi derecesine sahip veya ilgili dereceye sahip olacak olan araştırmacılara doktora sonrası çalışmalarını yurt içinde eğitim veren devlet veya vakıf yükseköğretim kurumlarında, 6550 kapsamında yeterlik almış araştırma altyapılarında, kamu araştırma enstitülerinde, Ar-Ge veya tasarım merkezine sahip özel sektör kuruluşlarında veya teknoparklar bünyesinde Türkiye’de yerleşik sermaye şirketlerinde sürdürebilmeleri için destek verileceği açıklandı.

Burs Programı Başvurularına  https://e-bideb.tubitak.gov.tr/  adresinden 4 Mayıs 2021 – 11 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılabilecek.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız..

2021 yılı 1. dönem çağrısı için tıklayınız...

Türk Dişhekimleri Birliği