17/2.Dönem Merkez Denetleme Kurulu

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ
17 /2. DÖNEM MERKEZ DENETLEME KURULU ÜYELERİ
(Nisan 2019 - Kasım 2020)

 

Dr. Alper Altay -  Başkan

1976 yılında Artvin’de doğdu. İlköğrenimini İnal-Ertekin Ana ve İlkokulu'nda, lise öğrenimini Bursa Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'ni bitirmesini takiben aynı üniversitede Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi Anabilim Dalı'nda doktora yaptı. 2006 yılında Ardahan Asker Hastanesi'nde askerlik görevini tamamladıktan sonra Bursa'ya dönerek muayenehanesini açtı. 2016 yılından beri özel bir poliklinikte meslek hayatını devam ettirmektedir. TDB 16.Dönem (2016-2018) ve 17.Dönem (Kasım 2018- Nisan 2019)  Merkez Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yapan Altay, Bursa Dişhekimleri Odası'nda dört dönemdir Yönetim Kurulu Üyesi, iki dönemdir Genel Sekreter olarak görev yapmaktadır.

   
   

Ahmet Cem Bakırcı - Raportör

1975 Yılında Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimi İstanbul-Kadıköy’de tamamladı. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu. Kocaeli Dişhekimleri Odasında çeşitli dönemler delege olarak bulundu. Zaman zaman KDO'nın ataması ile soruşturmacı ve hakemlik görevlerinde bulundu. 2017 yılında TTB' den bilirkişilik eğitimi sertifikasını aldı. TDB 17.Dönem (Kasım 2018 - Nisan 2019) Merkez Denetleme Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ahmet Cem Bakırcı, 2003 Ağustos’tan beri serbest dişhekimi olarak Kocaeli-İzmit' de çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

   
   

Prof.Dr. Ali Rıza Alpöz - Üye

1965 yılında İzmir'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı. 1987 yılında Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu, aynı yıl Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Pedodonti Anabilim Dalına asistan girdi. 1994 yılında doktor, 1998 yılında doçent, 2004 yılında profesör oldu. 1994 yılında Gölcük Deniz Hastanesinde vatani görevini tamamladı.  Hollanda Nijmegen, İskoçya Glasgow ve Finlandiya Helsinki Üniversitelerinde çalıştı. İzmir Dişhekimleri Odasının Yönetim Kurulunda ve delegasyonda görev aldı, 2014- 2017 yılları arasında İzmir Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. İyi derecede İngilizce bilen,  200'e yakın  bilimsel makale ve sunumu bulunan Prof. Dr. Ali Rıza Alpöz, Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Çene ve Yüz Radyolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Esin Alpöz ile evli olup, bir erkek çocuk babasıdır.

   
   

 Prof.Dr.Hakkı Sunay – Üye 

1973 yılı Tarsus doğumludur. 1991 yılında Tarsus Amerikan Lisesinden mezun olmasını takiben, eğitimine İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde devam etmiştir. 1997 yılında fakülteden mezun olmuş ve aynı yıl Endodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır. 2004 yılında doktorasını tamamladıktan sonra askerlik görevini yapmasını takiben Yeditepe Dişhekimliği Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent ünvanını almıştır. Yeditepe Dişhekimliği Fakültesi’nde öğretim üyeliğinin yanında Dekan Danışmanlığı görevini sürdürmüştür. 2015 yılında Yeditepe Dişhekimliği Fakültesindeki görevinden ayrılarak Altınbaş Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde Dekan Yardımcısı olarak görevine başlamıştır. 2017 Mayıs ayında  Profesör ünvanını alması sonrası, kuruluşundan itibaren görev yaptığı Altınbaş Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanlığı’na atanmış olup halen bu görevini sürdürmektedir.  Prof.Dr.Hakkı Sunay  1998-2014  yılları arasında Türk Endodonti Derneğinde; sırasıyla Yönetim Kurulu Üyeliği, Saymanlık ve Genel Sekreterlik görevlerini yapmıştır.  2007 yılında İstanbul’da düzenlenen Avrupa Endodonti Derneği Kongresi sonrası Avrupa Endodonti Derneği Yönetim Kuruluna seçilmiş ve sonrasında da 2009-2017 yılları arasında derneğin Saymanlık görevini sürdürmüştür. Amerikan Endodonti Derneği ve Avrupa Endodonti Derneği Üyesidir.

   
   

Özgür Başar Varoğlu – Üye

21 Şubat 1975 tarihinde Samsun'un Alaçam İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamlandıktan Sonra İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu. İstanbul Dişhekimleri Odasında TDB Delegeliği ve TDB kongrelerinde çeşitli komisyonlarda başkanlık yaptı. Evli ve bir çocuk babasıdır. İstanbul’da özel bir ADSP’de dişhekimliği yapmaktadır.

   
   

>>Geçmis Dönem Merkez Denetleme Kurulu Üyeleri Için Tıklayınız...