16.Dönem Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ
16. DÖNEM YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ
(2016-2018)

 

Mustafa Kemal Taş – Başkan

1964 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1988’den beri Ankara’da serbest muayenehanecilik yapmaktadır. 2 dönem Ankara Dişhekimleri Odası yönetiminde Saymanlık, bir dönem Denetleme Kurulunda Başkanlık, 2 dönem TDB Merkez Yönetim Kurulunda Genel Saymanlık ve 2 dönem Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği yaptı. Evli, bir kızı ve bir oğlu vardır.

   
   

Yeşim Odabaşı - Raportör

1965 yılında İzmir’de doğdu. 1986 yılında Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 1988 yılından itibaren sırasıyla Ordu – Mesudiye, Manisa, Ankara ve Aydın’da kamu hizmetinde çalıştı. 2000-2006 yılları arasında üç dönem Aydın Dişhekimleri Odası Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 11. ve 12. Dönem TDB Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği yaptı. 2012-2016 yılları arasında Aydın Dişhekimleri Odası Başkanvekilliği görevini üstlendi. 15. Dönem TDB Kadın Dişhekimleri Komisyonu’nda görev aldı. Evli ve iki çocuk annesidir.

   
   

Oktay Can – Üye

1966 yılında Adana’da doğdu. İlköğrenimini ve liseyi Adana’nın Misis nahiyesinde tamamladı. 1983 yılında Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesini  kazanarak 1989 yılında mezun oldu. Askerliğini Sarıkamış Askeri Hastanesinde yaptıktan sonra 1993 yılında Bursa’da serbest dişhekimi olarak kendi muayenehanesinde çalışmaya başladı. Bursa Dişhekimleri Odası’nın Denetleme Kurulunda iki dönem, Yönetim Kurulunda iki dönem hizmet ettikten sonra 2014 yılı Eylül ayında Kestel’de Özel Kestel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurdu. Eşi Dişhekimi Gülsen Can ile birlikte burada hizmet vermeye devam etmektedir. Bir erkek, bir kız çocuk babasıdır.

   
   

Şahinder Çengil – Üye

1974 yılında Kastamonu’da doğdu. İlköğrenimini Ankara'da, orta öğrenimini Samsun'da tamamladıktan sonra 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetini takiben 2013 yılına kadar serbest muayenehanecilik yaptı. 2013 yılından bu yana özel bir ağız diş sağlığı merkezinde çalışmaktadır. Mezuniyetinden hemen sonra Antalya Dişhekimleri Odası'nın çeşitli komisyonlarına katıldı. 2006-2010 yılları arasında iki dönem Antalya Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliğinde, üç dönem de TDB Delegasyonunda yer aldı. Antalya Dişhekimleri Odası ve TDB'nin çeşitli komisyonlarında hizmet veren Çengil, halen Antalya Dişhekimleri Odası Basın Yayın Komisyonu'nda görevlidir. Spor ve fotoğrafla ilgilenmektedir, bir çocuk annesidir.

   
   

Şenay Şen Çokbaskın – Üye

1977 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Şu an kamuda görev yapmaktadır. Evli ve bir erkek çocuk annesidir. 2010-2012 ve 2012-2014 yılları arasında Bursa Dişhekimleri Odası Saymanı, 2014-2016 yılları arasında Bursa Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve TDB Delegesi,  2016-2018 döneminde de TDB Delegesi olarak görev yaptı.

   
   

Dr. Sertaç Denizer - Üye

1959 yılında  Lefkoşa, Kıbrıs’ta doğdu. Lise öğrenimini Kıbrıs’ta tamamladıktan sonra 1977 yılında Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’ne başladı. 1982 yılında lisans eğitimini tamamladı ve 1986 yılında Ortodonti uzmanlığını aldı. 1986-1988 yılları arasında Kıbrıs’ta askerlik görevini tamamladı. 1991 yılından itibaren İzmir Dişhekimleri Odası’na üye oldu ve özel muayenehanecilik yapmaya başladı. İngilizce ve Yunanca bilmektedir. Evlidir ve iki oğlu vardır. Yelken, motosiklet, binicilik ve doğa sporları ilgi alanlarıdır.

   
   

Fatma Özkumur – Üye

İlk, orta ve lise eğitimini Uşak’ta yaptı. Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden 1973 yılında mezun oldu. 40 yıl muayenehane hekimliği yaptı. 4 dönem Uşak Dişhekimleri Odası Başkanlığı görevinde bulundu.

   
   

Ahmet Şen – Üye

1959 yılında Zonguldak/Karadeniz Ereğli'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı ve 1982 yılında Marmara  Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu. 1986 yılından bu yana Zonguldak /Alaplı ilçesinde serbest dişhekimi olarak çalışmaktadır. Evli olup, iki çocuk babasıdır.  Zonguldak Dişhekimleri Odası’nda çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Üst Kurul ve İlçe Temsilciliği görevinde bulunmuştur. 

   
   

Mürüvet Turhan –Üye

1969 yılında Kayseri’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinden mezun oldu. Antalya- Alanya'da serbest olarak çalışmaktadır. İki dönem önce Antalya Dişhekimleri Odası Denetleme Kurulu Başkanlığı,  geçen dönem Antalya Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ile TDB Özlük Hakları Komisyonu ve Kadın Dişhekimleri Komisyonu Üyeliği yaptı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Halen Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümünde öğrenim görmektedir. İyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

   
   

>>Geçmis Dönem Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri Için Tıklayınız...