12. ÇUKUROVA DİŞHEKİMLİĞİ GÜNLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Adana, Gaziantep, Hatay,  Kahramanmaraş ve Mersin Dişhekimleri Odalarımız tarafından her yıl dönüşümlü olarak düzenlenen Çukurova Dişhekimliği Günleri’nin 12.si, bu yıl Mersin Dişhekimleri Odamızın ev sahipliğinde 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde Mersin Marehan Center’da gerçekleştirildi.

Etkinliğe; TDB Genel Başkanı Prof.Dr.Atilla Ataç, Genel Sekreter Dr.Gülay Özdoğan, Genel Saymanı Buket Uğuz, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem Armutlu, Nebil Seyfettin ve Hasan Yaman, ev sahibi Mersin Dişhekimleri Odası Başkanı Naciye Güleç Gök ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Adana Dişhekimleri Odası Başkanı Fatih Güler, Gaziantep Dişhekimleri Odası Başkanı Hasan Karabay ve Kahramanmaraş Dişhekimleri Odası Başkanı Fatih Yıldırım ile çok sayıda dişhekimi katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Marehan Otel’de gerçekleştirilen programa katılarak bir konuşma yaptı.

Seçer, yapılan toplantının sektörün gelişmesine katkı sağlaması açısından son derece önemli olduğunu ifade ederek, “Önemli bir toplantı olduğunu düşünüyorum. Bundan önce 11 toplantı yapılmış ve bu toplantılar akademik bir takım aktarımları, yeni gelişmeleri içeriyor. Sahada olan bazı gelişmelerin değerlendirildiği ve bundan sonraki süreçte de bu sektörde sağlanacak ilerlemelerin ortaya çıktığı toplantılar. Mersin’de olması bizleri ziyadesiyle memnun ediyor” dedi. Büyükşehir Belediyesi olarak diş sağlığı alanında yaptıkları çalışmaları katılımcılarla paylaşan Seçer, “Sağlık Dairemiz ve Engelliler Dairemiz marifetiyle ağız ve diş sağlığı konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bizden önceki yönetimde elbette ki bu alanda önemli çalışmalar olmuş ama biz bu hizmetleri aldığımız noktadan çok daha iyi noktalara götürmek istiyoruz. Gezici sağlık ekiplerimiz var. Özellikle Mersin’in kırsal mahallelerine tam donanımlı araçlarımız vasıtasıyla ağız ve diş sağlığı konusunda hizmetler sunmaya çalışıyoruz. Sosyal güvenceden yoksun yurttaşlarımıza da sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde bu hizmetleri vermeye çalışıyoruz ” diye konuştu.

Açılışta bir konuşma yapan TDB Genel Başkanı Prof.Dr.Atilla Ataç’da “Çukurova’nın bereketli topraklarının ürünü gibi 12.Çukurova Dişhekimliği Günleri de değerli hocalar ve katılımcılarla bize bilimsel ve teknolojik gelişmeleri sunacak. Mersin Oda Başkanımız başta olmak üzere tüm Oda üyelerinin amatörce bu kadar profesyonel organizasyonları bizim TDB olarak kongrelerimiz için alacağımız kararlarda Bölgesel organizasyonların geleceği hakkında yol gösterici olacaktır. Meslek örgütümüzün adına yakışır şekilde 5 Odamızın birbirlerine desteği ile gerçekleşen bu kongreye katılan hocalarımıza, sponsor olan firmalara ve tabii ki bizi onurlandıran siz değerli katılımcılara da teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

2 gün süren etkinliğin bilimsel ayağında çeşitli seminerler ve kurslar düzenlendi. Sergi alanında ise firmalar  çeşitli ürün ve cazip fiyat seçeneklerini meslektaşlarımızla buluşturdular.

Dolu dolu geçen sosyal program ile de katılımcılar yorgunluklarını atma fırsatı buldular.

Türk Dişhekimleri Birliği

HABER GÖRSELLERİ