TDB 25.ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ BAŞLADI

TDB 25.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi, İstanbul Kongre Merkezi’nde (ICC) 5 Eylül 2019 tarihinde yapılan açılış töreni ile başladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış törenine; TDB Genel Başkanı Prof.Dr.Atilla Ataç ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri, Merkez Denetleme Kurulu Üyeleri, TDB Geçmiş Dönem Başkanları Eser Cilasun, Celal Korkut Yıldırım, Prof.Dr.Onur Şengün,  Prof.Dr.Murat Akkaya ve Dr.A.R İlker Cebeci, TDB Geçmiş Dönem Genel Sekreterleri Hüsnü Çuhadar, A.Murat Ersoy, Nezih Yavuz Tan, A.Tarık İşmen, Süha Alpay, Ali Gürlek ve Neslihan Sevim, Dişhekimleri Odası Başkan ve Yöneticilerinin yanı sıra Dişhekimliği Fakültesi Dekanları, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Dilek Tuygun ve çok sayıda konuk katıldı.  

TDB'nin kurumsal kimliğinin öne çıkarıldığı duygusal bir senaryo ile çekimi yapılmış kongre açılış filminin gösteriminin ardından TDB 25. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi’ne ev sahipliği yapan İstanbul  Dişhekimleri Odası ve Kongre Organizasyon Komitesi Başkanı Prof.Dr.Turhan Atalay bir konuşma yaptı.  Atalay, İstanbul Dişhekimleri Odasının kongre organizasyonlarındaki deneyimlerine vurgu yaparak, başarılı bir kongre geçirmek için çok çalıştıklarını söyleyerek emek veren tüm meslektaşlarına ve katılımcılara teşekkür etti. 

Kongre Organizasyon Komitesi Genel Sekreteri Dr.Uğur Ergin  ve Organizasyon Komitesi Genel Sekreter Yardımcısı Yaprak Kalkan da yaptıkları konuşmada, yeni bir anlayışla uygulamaya koydukları  kongre programındaki yenilikleri anlatarak, sosyal program hakkındaki bilgileri katılımcılarla paylaştılar.  

Konuk  Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin de yaptığı konuşmada  kendisinin  de Mali Müşavirler Odası yöneticiliğini yaptığını dolayısıyla  dişhekimlerinin meslek örgütüne de yakın olduğunu, diğer yandan kongremizin gerek bilimsel ve gerekse fuar etkinliğinden son derece etkilendiği ifade etti. 

Kongre geleneğini başlatan isimler olan TDB Geçmiş Dönem Genel Başkanı Eser Cilasun ve Geçmiş Dönem Genel Başkanvekillerinden Prof.Dr. Gülümser Koçak da birer konuşma yaparak, ilk kongreyi düzenlerken yaşanan süreç ve  geçmişten bugüne kongrelerin geldiği aşamalar hakkında katılımcılara bilgi verdi. 

Törenin son konuşmasını yapan Türk Dişhekimleri Birliği ve Kongre Başkanı Prof.Dr.Atilla Ataç da zor şartlarda TDB Kongresi geleneğini başlatan hocalarımıza teşekkür ederken, bu bayrağın en yukarılara taşınması için her şeyi yapacaklarını söyledi. Ataç, Türk Dişhekimleri Birliği’nin  çevre sorunları, kadın cinayetleri, çocuk istismarı gibi toplumsal konularda da her zaman üzerine düşeni yapacağını belirtti. 

Prof.Dr.Atilla Ataç’ın konuşması için tıklayınız… 

Açılış törenine kısa bir ara verildikten sonra başlayan konserde ‘Yeni Türkü",  tüm katılımcılara unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.