DİŞHEKİMLERİ ATA`NIN HUZURUNDA…

TDB Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu, Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri ile geçmiş dönem Merkez Yönetim,  Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyeleri ve Ankara Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir’de düzenlenen törende Atatürk`ün mozolesine çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.

Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Atilla Stephan Ataç,  Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı;

Aziz Atam,

Vatanın kurtuluşundan, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolda yaktığın meşalenin 100.yılında biliyoruz ki; Türk gençliğine söylediğin her söz, verdiğin her öğüt Türkiye Cumhuriyeti var oldukça ilelebet ilk söylediğin gün gibi değer taşıyacak, yeni nesillerde o sözleri rehber edineceklerdir. Çünkü gençliğe verdiğin öğütler günümüzde ve gelecekte karşımıza çıkabilecek tehlikelere dikkat çeken bir öngörüdür.

Öngörülenin isabetini gördükçe size hayranlığımız artıyor. Tüm karşılaştığımız olumsuz şartlar altında Türk Dişhekimleri Birliği üyesi dişhekimleri olarak sizden aldığımız ilham ve güçle sağlık alanındaki tüm bu zorluklara rağmen yılmadan mesleğimizi ve halk sağlığını daha ileri taşıma amacıyla yetinmeyecek, kurduğun Cumhuriyeti laik, demokratik düzeni ve bölünmez bütünlüğü koruyacağımıza huzurunda söz veriyoruz.

Aziz hatırana sonsuz saygılarımızla,

Atilla Stephan Ataç
Türk Dişhekimleri Birliği
Genel Başkanı

HABER GÖRSELLERİ