DÜNYA AĞIZ SAĞLIĞI GÜNÜ KUTLAMALARI

20 Mart Dünya Ağız Sağlığı günü tüm dünyada çok çeşitli etkinlik ve kampanyalarla kutlandı. 

‘Ağız Sağlığı İçin Harekete Geçme Zamanı’ sloganıyla yola çıkan 20 Mart etkinliklerinde;  tüm dünyada ülkelerin ve insanların ağız sağlığına önem vermesini sağlamak ve ağız sağlığını teşvik etmek için amaçlandı.  Konuyla Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) Başkanı  Dr. Kathryn Kell teşekkür mesajı yayınladı. 

Ağız Sağlığı için Harekete Geçme Zamanı!

Dünya Ağız Sağlığı Gününde gerçekleşen etkileyici aktiviteler heyecan vericiydi. Bu başarılı bir kampanya için tüm katılımcılara teşekkür ederim!

Dr Kathryn Kell
FDI Başkanı

Dünya Ağız Sağlığı Gününü Kutlamak

Dünya Ağız Sağlığı Günü(WOHD) ağız ve diş sağlığı ile ilgili en büyük küresel farkındalık kampanyasıdır. Bu yıl, kampanyamız, Aaa De: Ağız Sağlığı için Harekete Geçin, insanları, toplulukları ve ülkeleri ağız sağlığına önem vermek ve ağız sağlığı için teşvik etmek için gerçekleştirildi. WOHD 2019 gerçekten küresel bir etkinlikti ve yakında raporumuzu sunmak için sabırsızlanıyoruz.

Bu Dünya Ağız ve Diş Sağlığı Gününde Unilever Mashreq’in ağız bakımı markası Signal’in düzenlediği harika kutlama için Kahire, Mısır’daydım. Etkinliğe, Global Oral Care Smile Markası Başkan Yardımcısı ve Unilever Pazarlama Sorumlusu Mariano Sampietro, Unilever Mashreq Kişisel Bakım Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Sherine Moneim, UNICEF Mısır Temsilcisi Bruno Maes ve birçok ağız sağlığı ilgilisi katıldı. Ayrıca etkinliğe geniş medya ilgisi WOHD mesajımızı tüm Mısır’a ulaştırmamıza yardımcı oldu. 

WOHD’ı takip eden günlerde, 6 Ekim Üniversitesi, Mısır Britanya Üniversitesi (BUE) ve Mısır Kanada Üniversitesi’ndeki etkinliklere katıldım. Ayrıca çocuklara ağız sağlığına öğretmeyi amaçlayan birçok Dünya Ağız Sağlığı günü etkinliğine de katıldım. Mısır Dişhekimliği Birliği ve BUE tarafından düzenlenen bir etkinlikte, Çocuklara ağız sağlığına yönelik uygulamaları gösteren sihirbazlar ve kostümlü karakterlerle gerçekleştirilen bir performans ve başka öğretici gösteriler izledim. Ayrıca, Unilever Mashreq’in ağız bakımı markası Signal ve Mısır Dişhekimleri Birliği ile birlikte Al Ahram İlköğretim Okulu’nda ( Kanada Üniversitesi’ne bağlı)7-8 yaş grubu çocuklarla birlikte etkinliğe katıldım. Ağız sağlığı hakkındaki skeçler, videolar, şarkılar, broşürler ve “Evet /Hayır” yarışmaları ile eğlendik.

Mariano Sampietro ve Sherine Moneim ile birlikte Mısır Televizyonunun en popüler adamı Osama Kamal’ın sunduğu bir televizyon programına katıldım. İyi bir ağız sağlığının faydaları, ağız sağlığının genel sağlığı nasıl etkilediği ve Mısır’da ağız sağlığı konuları hakkında konuştuk.Kahire, Luxor ve Aswan’da yayınlanan program birçok kişi tarafından izlendi. Sokakta beni programda gördüğünü söyleyen birkaç kişi ile bile karşılaştım.

Dr Kathryn Kell
FDI Başkanı