TDB 24.ULUSLARARASI DİŞHEKİMLİĞİ KONGRESİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
`Biz Hazırız… Meslektaşlarımızı Bekliyoruz…`

Ankara Dişhekimleri Odamızın organizasyonunda 27-30 Eylül 2018 tarihlerinde Congresium Ankara’da yapılacak olan 'TDB 24. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi ve Expodental 2018' için hazırlıklarımız tamamlandı. Sizlerle 6 yıl aradan sonra güzel ülkemizin başkentinde yeniden buluşacak olmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz.

Bilimsel Program
Yaklaşık 6 bini aşan dişhekiminin katılması beklenen Kongre bilimsel programında; 21’i yurt dışından olmak üzere toplam 114 konuşmacının yer alacağı 66 konferans, 9 panel ve  27 Kurs  düzenlenecek. Ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerleri ve Yardımcı Personeli Sempozyumu ile Diş Teknisyenleri Sempozyumu yapılacak.

Kongremize bu sene 958 adet rekor sayıda bildiri başvurusu yapıldı.

Kongremiz TDB Sürekli Dişhekimliği Eğitimi Yüksek Kurulu tarafından 276 kredi puanı ile kredilendirilmiştir.

Açılış Töreni
Açılış Seremonisi, 27 Eylül 2018, Perşembe günü 10:00-11:00 saatleri arasında Congresium, Oditoryum Salonunda yapılacak.

Önemli Konuklarımız
Kongremize  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı  Dişhekimi Dr.Filiz Besim, Dünya Dişhekimleri Birliği (FDI) Seçili Başkanı Dr.Gerhard Seeberger ve Avrupa Bölgesel Organizasyonu (ERO) Başkanı Dr.Anna Lella katılacak. Ayrıca 8.Komşu Ülkeler Dişhekimleri Birlikleri İşbirliği Platformu Toplantısı için platfom üyelerinden 15 ülke temsilcisi de aramızda olacaklar.

Expodental 2018
Ağız ve diş sağlığı endüstrisi ve dişhekimliği malzeme üretimi, ithalat ve satışını yapan 110 firmanın katılımıyla yaklaşık 3500 m2 alanda kurulu Expodental 2018, 27 - 30 Eylül 2018 tarihleri arasında 4 gün boyunca açık olacak.

Kongre Sosyal Programı
Ulusal ve uluslararası konuşmacıları, panelleri, kursları ve serbest tebliğlerle dolu zengin bilimsel programının yanı sıra kongre sosyal programı ile meslektaşlarımız Ankara’da unutulmaz zamanlar geçirecekler.

  • Mehmet Auf İmza Günü ve Söyleşi

Hikayeleri basit, ama etkili mesajlara sahip olan aynı zamanda sıra dışı bir kariyer; makine mühendisi, senarist, oyuncu ve işletme doktorası yapan ve pek çok kitabı olan yazar Mehmet Auf, 27 Eylül'de söyleşi ve imza günü ile kongremizde…

  • Yaşar Konseri

Bilimsel oturumların ve Expodental 2018 ziyaretinin yoğun olarak yaşanacağı ilk günün sonunda Yaşar’ın unutulmaz sesi ile yorgunluk atacağız. Congresium’da 21:30’da başlayacak konsere tüm kayıtlı katılımcılarımız davetlidir.

  • Dr. Gülseren Budayıcıoğlu İmza Günü ve Söyleşi

Türkiye’nin her yerinden insanı psikiyatri ile buluşturma hayalini gerçekleştirmek için 2005 yılında Türkiye’nin ilk Psikiyatri Merkezi olan “Madalyon Psikiyatri Merkezi”ni kuran 40 yıllık psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu da söyleşi ve imza gününde kongremizde...

  • Gala Yemeği

Artık gelenekselleşen Gala Yemeğimiz eşsiz bir müzik ziyafeti eşliğinde 28 Eylül’de gerçekleştirilecek.  Solisti meslektaşımız Tolga Bıçakçı olan Positive Live Project grubu ile eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

  • Sanatçı Dişhekimleri Sergisi

Dişhekimi zarafeti ile ortaya çıkmış farklı sanat dallarına ait eserlerin yer alacağı Sanatçı Dişhekimleri Sergisi’de yoğun bilimsel program esnasında sanatla buluşmak isteyen tüm katılımcılarımız için kongre süresince açık olacak.

Mesleki dayanışma, bilgilerin tazelenmesi, dostlukların pekişmesi ve birlikteliğimizin haklı gururunu yaşamak üzere siz değerli meslektaşlarımızı sonbaharın en güzel yaşandığı şehirlerden olan Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Anıtkabir'e ev sahipliği yapan Başkentimiz Ankara’ya bekliyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği