TDB – BİLİMSEL DERNEKLER ORTAK TOPLANTISI YAPILDI

 

Birliğimiz tarafından toplum ağız diş sağlığı ve mesleki konularda görüş alış verişinde bulunmak, gelişmeleri paylaşmak ve ortak politikalar üretebilmek üzere Dişhekimliğindeki Uzmanlık Bilimsel Dernekleri ile ortak bir platformda, düzenli aralıklarla bir araya gelinmesine karar verilmiştir. 

Bu bağlamda TDB – Bilimsel Dernekler Ortak Toplantılarının üçüncüsü, 26 Nisan 2018 tarihinde Ankara’da TDB Merkezinde yapıldı. 

Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu (UDEK)  Oluşturulması için ortak amaç ve hedeflerin değerlendirildiği toplantıya; TDB Genel Başkanı Dr.Ali Rıza İlker Cebeci, TDB Genel Sekreteri Neslihan Sevim, Ağız ve Çene-Yüz Cerrahisi Birliği Derneği Başkanı Prof.Dr.Timuçin Baykul,  Türk Pedodonti Derneği Başkanı Prof.Dr.Figen Seymen, Türk Periodontoloji Derneği  Başkanı Prof. Dr. Şule Bulut, Türk Prostodonti Ve İmplantoloji  Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Kulak Özkan, Türk Endodonti Derneği  adına Prof.Dr.Hesna Sazak Öveçoğlu, Türk Oral Ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği  adına  Prof. Dr. Mustafa Sancar Ataç, Restoratif Dişhekimliği Derneği adına Doç.Dr.Safa Tuncer, Oral Diagnoz Ve Maksillofasial Radyoloji Derneği  adına Doç.Dr.Serdar Uysal  ve Türk Ortodonti Derneği  adına Dr.Faik Serhat Özsoy katıldılar.

HABER GÖRSELLERİ