İDEX 2018 FUARININ AÇILIŞI YAPILDI

Türkiye'de ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının gelişiminde ve sektörün ticari hacminin artmasında önemli rol oynayan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı (IDEX İstanbul), 12 Nisan 2018 CNR EXPO Yeşilköy'de açıldı.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) iş birliğinde organize edilen fuarın açılışı, CNR Holdingin ev sahipliğinde  TDB adına  Genel Sekreter Neslihan Sevim,  AK Parti Tekirdağ Milletvekili Dişhekimi Ayşe Doğan ve DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çakır, Ankara Dişhekimleri Odası Dr.Faik Serhat Özsoy ve diğer davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Neslihan Sevim açılışta yaptığı konuşmada;

“Sayın Milletvekili Meslektaşım, Değerli Konuklar, Değerli Meslektaşlar, Değerli Bakanlık Yetkilileri,

Öncelikle TDB adına sizleri selamlıyorum

Her yıl yapılan Fuarının bir yenisinde 15. IDEX Fuarında buluştuk. Dişhekimliği alanında teknolojik gelişme ve yenilikler oldukça önemlidir, fuarların bize bu değişiklikleri aktarmadaki öneminin farkındayız.

DİŞSİAD’ın Fuarcılık alanında kendine yer edinen IDEX ile bize katkıları için teşekkür ediyoruz.

Ayrıca DİŞSİAD’ın biz dişhekimlerine tek katkısı fuarcılık hizmeti değil. TDB olarak da DİŞSİAD ‘la sürekli iletişimdeyiz. Farklı gündemlerle biraraya gelerek fikir alışverişinde bulunuyoruz, işbirliği yapıyoruz. Hem Dernek üyelerinin hem de TDB üyelerinin memnun olacağı birlikteliklere imza atıyoruz. Son gündemimizdeki iyi niyet Protokolü de bunlardan biri. Birlikte olmanın önemine ve gücüne inanarak dayanışmamızı sürdürüyoruz. IDEX Fuarında da bu başarıların devamını diliyorum.

Dişhekimliğinde değişen teknoloji ürünlerinin yanısıra bilimsel gelişmeler de mesleğimizi geliştirmemizde en önemli unsur. Bilgiye olan tutkumuzla hem bölgesel seminer vb etkinliklere katılıyor hem de her yıl yapılan Uluslararası Kongremizi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu yıl 24.sü Ankara’da yapılacak olan hem DİŞSİAD ‘ın hem de diğer tüm ağız diş sağlığı sektör liderlerinin katılacağı Kongremizde de teknolojik değişimi hızlı ve yakın takibe devam ederken bilimsel açlığımızı doyuracağız.

TDB 24. Uluslararası Kongremiz için 27-30 Eylül’de Atatürk’ün huzurunda olduğumuzu hissedeceğimiz, Bilimin yuvasında yoğurulacağımız, Türkiye ‘nin başkenti Ankara’da buluşalım.

Türk Dişhekimleri Birliği adına Tekrar başarılı bir Fuar olmasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diye konuştu.

Fuar, 12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında devam edecek.