ODA GENEL KURULLARI BAŞLIYOR
`TDB Genel Başkanı Dr.A.R.İlker Cebeci`nin Genel Kurul Mesajı`

TDB Genel Başkanı Dr.A.R.İlker Cebeci, Nisan ayında başlayacak Oda Genel Kurullarına yönelik açıklamasında; Dişhekimleri Odalarının Genel Kurullarının,  TDB'nin kurumsal vizyonunu daha üst noktalara taşıyacak, dinamik ve üretken kılacak önemli platformlar olarak görüldüğünü belirterek, birlik mesajı verdi.

“Sayın Başkan;

Odalarımızın Genel Kurullarını, Türk Dişhekimleri Birliği’nin kurumsal vizyonunu daha üst noktalara taşıyacak, dinamik ve üretken kılacak önemli platformlar olarak görmekteyiz. Genel Kurullarımızda alınacak kararlar mesleki politikalarımızı yönlendirerek gelişme, birlik ve dayanışma yeteneğimizi artıracaktır.

25/6/1985 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 3224 sayılı Türk Dişhekimleri Birliği Kanunu ile tüzel kişiliğine kavuşan Dişhekimleri Odalarımız, 30 yıldır düzenli olarak Genel Kurullarını özgür ortamlarda ve özgür iradeleri ile gerçekleştirmektedirler.

Dişhekimlerinin Oda organlarında  görev  almaları  tamamen gönüllülük   esasına dayandığından, meslek adına çıkarsız bir öz veriyi,  seçilen  meslektaşlarımızın günlük yaşamlarının  doğal bir parçası haline getirmektedir. Bu doğal katılım ile gelişen mücadele inancı önümüzdeki dönem Türk Dişhekimleri Birliği'nin çalışmalarındaki en önemli güç olacaktır.

30 yılı aşan kurumsal geçmişimizle bugüne taşıdığımız başarıların gerisinde, etik değerlere bağlılık, özgüven ve büyük bir emek vardır. Kamu kurumu niteliği kimliğimizin getirdiği değerlerimizi koruma reflekslerimizi ve kamu yararı amacımızı tüm çalışmalarımızda bu etik bağlılık, özgüven ve emek ile daha iyi noktalara taşıyacak meslektaşlarımızın buluşma platformu olan Oda Genel Kurulları demokratik kitle örgütü oluşumuzu tescil etmektedir.

Bu duygularla Oda organlarında günümüze kadar çalışmış, emek vermiş başta siz değerli Başkan olmak üzere tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunarken,  Genel Kurulunuza katılan haziruna  iyi dilek, selam ve saygılarımı gönderiyorum.”

Dr.A.R.İlker Cebeci
Türk Dişhekimleri Birliği
Genel  Başkanı

2018 YILI ODA GENEL KURUL TARİHLERİ (*)
31 Mart 
1 Nisan 
7-8 Nisan 14-15 Nisan  21-22 Nisan 22 Nisan 28-29 Nisan 29 Nisan 5-6 Mayıs
İZMİR ANTALYA AYDIN DİYARBAKIR KAHRAMANMARAŞ ADANA ELAZIĞ MANİSA
  MALATYA BALIKESİR KAYSERİ   ANKARA ERZURUM SİVAS
  SAKARYA BURSA ŞANLIURFA   ÇANAKKALE ZONGULDAK  
  TRABZON EDİRNE UŞAK   DENİZLİ    
    GAZİANTEP     ESKİŞEHİR    
    HATAY     İSTANBUL    
    ISPARTA     KOCAELİ    
    KONYA     MERSİN    
    MUĞLA     SAMSUN    
          TEKİRDAĞ    
               
               


(*) Odalarımız tarafından Genel Kurul tarihleri bildirildikçe, tablo güncellenecektir.