TDB ÖĞRENCİ KOLU 8.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolu Merkezi Komisyonu 8.Olağan Genel Kurulu, 45 Dişhekimliği Fakültesinden gelen 143 öğrencinin katılımıyla 3 Şubat 2018 Cumartesi günü The Green Park Hotel / Ankara’da gerçekleştirildi.

Genel Kurula; TDB Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Murat Mustafa Çağlar, İstanbul Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Feride Aktan ve TDB Öğrenci Kolu Merkezi Komisyon Üyeleri katıldılar.

TDB Öğrenci Kolu 7.Dönem Merkezi Komisyon Yönetim Kurulu adına Sayman Ethem Buğra Sağıroğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

TDB 7.Dönem Merkezi Komisyon Başkanı Pınar Ceylan da yaptığı konuşmada Öğrenci Kolunun son dönemde gelmiş olduğu noktadan bahsetti.

Daha sonra TDB Öğrenci Kolundan sorumlu TDB Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Murat Mustafa Çağlar, bir konuşma yaptı.

'Değerli Meslektaşlarım,  Değerli Öğrenciler, 

TDB Öğrenci Kolu 8.Olağan Genel Kurulu için hepiniz ülkemizin dört bir Oda bölgesinden buraya gelerek, mesleğimiz adına önemli kurumsal bir toplantıyı gerçekleştireceksiniz. Ben de sizler gibi Öğrenci Kolundan  Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine geldim.  

Sizler de mezuniyetinizden sonra Odalar ve TDB’nin çeşitli kademelerinde yönetici ve aktivist olarak görev alacak, mesleğimizin vizyonuna önemli kazanımlar sağlayacaksınız. 

Bu kurulun, eğitim ve meslek yaşantınıza  yönelik önemli kararlar alacağı inancıyla çalışmalarınızda başarılar diliyorum.'

TDB Öğrenci Kolu 8.Olağan Genel Kurul Sonuç Bildirgesinin yazılması için oluşturulan komitenin ardından verilen önergeler görüşüldü.

8.Dönem (2018-2020) Merkezi Komisyon Üyeleri ve Daimi Ulusal Görevlilerinin seçimlerine geçilmeden önce Genel Kurul Sonuç Bildirgesi okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Seçilen tüm Merkezi Komisyon Üyelerini kutluyor ve yeni dönem ile birlikte Türk Dişhekimleri Birliği Öğrenci Kolunun ulusal ve uluslararası başarılarının devamını diliyoruz.

Gerçekleşen seçimlere göre kesin olmayan sonuçlar aşağıdadır.

 

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ ÖĞRENCİ KOLU
8. OLAĞAN GENEL KURUL SEÇİM SONUÇLARI

03.02.2018/ANKARA

YÖNETİM KURULU

S.NO

ADI SOYADI

1. SANDIK

2. SANDIK

3. SANDIK

TOPLAM

ODA

1

BATUHAN IŞIK

10

43

19

72

İSTANBUL

2

HAMİDE YILMAZ

7

42

20

69

ADANA

3

ULAŞ BORA AKTAŞ

41

0

28

69

ANKARA

4

ETHEM BUĞRA SAĞIROĞLU

4

42

22

68

İSTANBUL

5

RECEP FURKAN ZENGİN

5

42

21

68

GAZİANTEP

6

MERTCAN PEKTAŞ

8

40

18

66

İZMİR

7

GAMZE NUR TAŞDEMİR

7

41

17

65

SAMSUN

 

ULUSAL KORUYUCU DİŞHEKİMLİĞİ SORUMLUSU

S.NO

ADI SOYADI

1. SANDIK

2. SANDIK

3. SANDIK

TOPLAM

ODA

1

OĞUZHAN ULAŞ

15

43

29

87

İZMİR

 

ULUSAL EĞİTİM SORUMLUSU

S.NO

ADI SOYADI

1. SANDIK

2. SANDIK

3. SANDIK

TOPLAM

ODA

1

DENİZ YENİDÜNYA

14

43

34

91

İSTANBUL

 

EDSA İLETİŞİM SORUMLUSU

S.NO

ADI SOYADI

1. SANDIK

2. SANDIK

3. SANDIK

TOPLAM

ODA

1

DENİZ ÖZKUYUCU

15

42

34

91

İSTANBUL

HABER GÖRSELLERİ