PROF.DR. MUTLU ÖZCAN `YILIN EN SEÇKİN BİLİM İNSANI` SEÇİLDİ

Dişhekimliği alanının en önde gelen bilimsel organizasyonu olarak bilinen Uluslararası Diş Araştırmaları Birliği (International Association for Dental Research), 2018 yılı ödüllerini açıkladı.  

Kariyerine İsviçre ve Türkiye’de devam eden Prof.Dr. Mutlu Özcan, Kendi Alanında Yılın En Seçkin Bilim İnsanı (Distinguished Scientist Award) Ödülü’ne layık görüldü. 25 Temmuz 2018  tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’daki ExCel London Convention Center’da yapılacak törenle Özcan’a ödülü takdim edilecek.

Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden  mezun olduktan sonra Almanya’da Köln Üniversitesi’nde eğitimine devam eden Özcan, kariyeri boyunca Hollanda, Finlandiya, İskoçya ve İsviçre’de görevlerde bulundu. Bugüne kadar  350’den fazla bilimsel makale yazan ve birçok makaleye katkıda bulunan Prof.Dr. Mutlu Özcan,  şu an İsviçre’deki Zürih Üniversitesi’ndeki Diş Sağlığı Fakültesi’nde Diş Materyalleri Bölümü Başkanlığı  ve  Avrupa Protetik Diş Tedavisi Birliği Genel Sekreterliği görevlerini  yürütüyor.
Kaynak : Sözcü