İZDO 24. ULUSLARARASI BİLİMSEL KONGRE VE SERGİSİ YAPILDI

İzmir Dişhekimleri Odası (İZDO) 24. Uluslararası Bilimsel Kongre ve Sergisi, 10-12 Kasım 2017 tarihlerinde İzmir'de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirildi.

10 Kasım’da yapılan açılış töreni öncesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulunuldu ardından Prof. Dr. Aydın Bıçakçı tarafından hazırlanan Mustafa Kemal Atatürk’ün anlatıldığı bir sunum gerçekleştirildi.

Kongre açılış törenine;  TDB Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri  ve Merkez Denetleme üyeleri de katıldılar. 

Açışta İzmir Dişhekimleri Odası Genel Sekreteri Yaman Yamangil ve Oda Başkanı Dr.Murat Sütpideler'in kongreye ilişkin bilgilendirme konuşmalarından sonra  TDB Genel Başkanı Dr. Ali Rıza İlker Cebeci de bir konuşma yaptı.

Cebeci, konuşmasında; “Böyle müstesna bir günde Atatürk’ ü anma programı içeriğiyle açılış yapma fikri de bir İzmir inceliğidir diye düşünüyorum…79 yıl sonra Türkiye Atatürk döneminin birçok kurumunu sayıca ve nitelikte görünürde geçmiş gibi görünebilir, ancak kültürel atılım ve anlayış, bilimsel yöntemleri kullanarak akıl yürütme alanında Atatürk devrinin çok gerisindedir.

Türkiye’nin sosyal iyilik halinin bozulması, demokrasi tökezlemeleri de hep bu nedenledir.

Bu dönemin aydınları olarak bizlerin Atatürk’ ün “devrimin sürekliliği” ilkesi üzerinden, onun gördüğü gibi ufku görecek bir öngörü geliştirmemiz ve bu ufuk için fikir koyma, bu fikri projelendirme, gerçekleştirme ve üretme becerisinde olmamız gereklidir. Kendimizi bugünün şartlarında güçsüz hissettiğimizde Atatürk döneminin şartlarını ve buna rağmen yapılan devrimleri gözümüzün önüne getirmemiz bize enerji verecektir.” dedi.

Dr. A. R. İlker Cebeci’nin konuşması için tıklayınız…

Bu yıl ana teması  'Sanat ve Dişhekimi' olarak belirlenen kongrede; ağız ve diş sağlığının korunması, tedaviye ihtiyaç duyulduğunda uygulanan teşhis yöntemleri ve buna göre yapılan yeni tedavi yöntemleri ele alındı ayrıca sanatçı dişhekimlerinin de çalışmaları ve performansları sergilendi.

Kongre kapsamında üç ayrı salonda üç gün boyunca güncel mesleki gelişmelerin ele alındığı 70'e yakın sunum yapıldı, teorik ve uygulamalı 10 kurs düzenlendi.

HABER GÖRSELLERİ