SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR!
‘Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz’

Sağlıkta dönüşüm programının getirdiği performans sistemi ne yazık ki hastaları müşteri gibi göstermektedir. Müşteri memnuniyeti esasından yola çıkan hastalar da tedavilerinin hekimin önerdiği tıbbi gereklilik doğrultusunda değil, kendi talepleri yönünde olması gerektiği inancıyla hekime ve diğer sağlık çalışanlarına şiddetle yaklaşmaktadır.

Ne yazık ki; bu şiddete bir yenisi daha eklendi. Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görevli meslektaşımız Dr. Seyit Aydın 26 Ekim 2017 Perşembe günü hastane çıkışında hasta ve yakınları tarafından darp edilmiş, çenesinde, dişlerinde ve kolunda kırıklar oluşmuştur.

Sağlık çalışanlarına yönelik  şiddet, artık sağlık sisteminin en büyük sorunlarından biri haline gelmiş ve acil çözüm beklemektedir.

Türk Dişhekimleri Birliği olarak başta meslektaşlarımız olmak üzere ve tüm sağlık çalışanlarının öncelikle güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışma haklarının korunması için gereken her türlü önlemi almak üzere Sağlık Bakanlığını göreve çağırıyoruz.

Meslektaşımıza acil şifalar dilerken, şiddetin her türlüsünü reddettiğimizi ve sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Türk Dişhekimleri Birliği