TDB MERKEZ YÖNETİM KURULU - BİLİMSEL DERNEK BAŞKANLARI TOPLANTISI

TDB 23.Uluslarararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında 23 Eylül 2017, Cuma günü TDB Merkez Yönetim Kurulu ve Bilimsel Dernek Başkanları Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplum ağız diş sağlığı ve mesleki sorunlarımıza ilişkin politikaların oluşturulmasında fikir alışverişinde bulunmak üzere yapılan toplantıya; TDB Genel Başkanı Dr.A.R İlker Cebeci, Genel Başkanvekili Hüseyin Tunç, Genel Sekreteri Neslihan Sevim, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Prof.Dr.Atilla Ataç ve  Dr.Gülay Özdoğan ile Ağız ve Çene Yüz Cerrahisi Birliği Derneği Başkanı Prof.Dr.Timuçin Baykul, Türk Ortodonti Derneği Başkanı Prof.Dr. Zeynep Ahu Acar, Türk Pedodonti Derneği Başkanı  Prof.Dr.Figen Seymen, Türk Periodontoloji Derneği Başkanı Prof.Dr. Şule Bulut, Oral Diagnoz ve Maksillofasiyal Radyoloji Derneği Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Özlem Uçok, Türk Oral ve Maksillofasiyal Cerrahi Derneği  Genel Sekreteri Doç.Dr.Sırmahan Çakarar, Restoratif Dişhekimliği Derneği Yönetim Kurulu Üyesi  Doç.Dr.Batu Can Yaman,Türk Endodonti Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Hesna Sezak Öveçoğlu ve Türk Prostodonti ve İmplantoloji  Derneği Yönetim Kurulu  Üyesi Prof.Dr.Ebru Çal katıldılar.

Toplantıda; Ulusal Dişhekimliği Eğitimi Kurulu (UDEK) kurulması, TDB Uluslararası Dişhekimliği Kongreleri içinde Bilimsel Derneklerin de yer alması, Çekirdek Eğitim Programı (ÇEP), Genişletilmiş Eğitim Programı (GEP) ve Uzmanlık müfredatları konusundaki çalışmalarda işbirliği yapılması ile  TDB ve Bilimsel Dernekler arasındaki iletişimin çeşitli yöntemlerle artırılması konuları ele alındı.

HABER GÖRSELLERİ