TDB 25.YIL ÖĞRENCİ KONGRESİ

TDB 23.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında 21-23 Eylül 2017 tarihlerinde  TDB 25.Yıl Öğrenci Kongresi de gerçekleştirildi. Kongreye toplam 1731 öğrenci katıldı. Kongre bilimsel programı kapsamında firmaların sponsorluğunda çeşitli workshoplar düzenlendi, Öğrenci Hakları Çalıştayı, Dental Olimpiyatlar, Öğrenci Forumu ve STR Eğitimi gerçekleştirildi.

Öğrenciler ayrıca TDB 23.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi’nin bilimsel programına da katılarak, alanında yetkin konuşmacıları dinleme fırsatı buldular.

Öğrenci Hakları Çalıştayı

Öğrenci Hakları Çalıştayı, 22 Eylül 2017,Cuma günü yapıldı. Çalıştayda, 5 Dişhekimliği Fakültesinden gelen TDB Öğrenci Kolu temsilcileri fakültelerindeki sorunlarını sözlü olarak dile getirdiler. Yaklaşık 3 saatlik toplantıda, diğer katılımcılarda sorunları yazılı olarak ifade etme şansı buldular. TDB Öğrenci Kolu tarafından da tespit edilen sorunlar karşısında neler yapılabileceğini içeren yazıların en kısa sürede gerekli yerlere gönderilmesi kararlaştırıldı.

Dental Olimpiyatlar

3. Ulusal Dental Olimpiyatlar, TDB Öğrenci Kolu Ulusal Bilimsel Sorumlusu Cahit Kesgin başkanlığında 23 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Dental Olimpiyatlar kapsamında  Sütur Atma, Sabun Yontma, Radyografi İnceleme ve Tel Bükme alanlarında yarışmalar düzenlendi. Toplamda 3'er kişilik gruplar halinde yapılan Olimpiyatlarda toplam 10 takım yarıştı. Prof. Dr. Hakan Özyuvacı, Prof. Dr. Atilla Sertgöz,  Prof. Dr. Lütfi Erdem ve Doç. Dr. Didem Nalbantgil’den oluşan değerli jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda ilk 3 belirlendi.

1. Takım

Güney Berksu Duman (Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)
Günay Öztürk (Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)
Berk Tiryaki (Yeni Yüzyıl Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)

2.Takım

Esra Avcı (İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)
Beste Kirişoğlu (Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)
Neslihan Uluğ (Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)

3. Takım

Ömer Göktuğ Kocaoğlu (Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)
Eda Nur Çıkım (Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi))
Beyza Kolçak (Marmara Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi)

Birinci olan takım, Dentsply sponsorluğunda 6. Dijital Dişhekimliği Sempozyumuna (3-5 Kasım 2017 Belek-Antalya) ücretsiz katılım hakkı kazandı. Ayrıca birinci takıma Oral-B şarjlı diş fırçası hediye edildi. İkinci olan takım, 2018 TDB Ankara Dişhekimliği Öğrenci Kongresi’ne ücretsiz katılım hakkı kazandı ayrıca kitap ve Oral-B şarjlı diş fırçası hediye edildi. Üçüncü olan takım da 2018 Ankara Dişhekimliği Öğrenci Kongresi’ne ücretsiz katılım hakkı kazandı ve Oral-B şarjlı diş fırçası hediye edildi. Takım başı katılım ücreti 60 TL olan Dental Olimpiyatlar için gerekli olan malzemeler Genç Dental sponsorluğunda sağlandı.

Öğrenci Forumu

23 Eylül 2017 tarihinde  fakülteden mezun olacak öğrencilere yönelik bir forum düzenlendi.

STR Eğitimi

Kongre kapsamında ayrıca motivasyon ve takım çalışması olmak üzere 2 konu 4 seans şeklinde toplamda 60 öğrenciye SRT eğitimi verildi. Bu eğitimlerde yer alan öğrenciler SRT eğitimine katılım belgesi aldılar.

Expodental 2017

TDB 23.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında düzenlenen Expodental 2017 fuarına da katılan öğrenciler; uygun fiyatlarla malzeme, kıyafet ve aksesuar alma şansı buldular. Diş fırçası, diş macunu ve ağız bakımı ile ilgili büyük firmalardan bilgi edinirken, firmaların yaptığı pratik çalışmalara katılıp, olayları yakından izleme fırsatı buldular.

Sosyal Program

22 Eylül 2017 Cuma günü düzenlenen tekne turu ve sonrasındaki Gala Yemeğinde öğrenciler kongre yorgunluğunu attılar ve keyifli vakit geçirdiler.

Cumartesi günü yapılan kapanış töreninin ardından 25.Yıl kokteyli ile İstanbul’a veda edildi.

HABER GÖRSELLERİ