ERO GENEL KURULU CENEVRE’DE YAPILDI

Avrupa bölgesindeki ülkelerin temsil edildiği Avrupa Bölgesel Organizasyonu (ERO) Genel Kurulu, 21-22 Nisan 2017 tarihlerinde Cenevre, İsviçre’de gerçekleştirildi.

Toplantıya, ERO Yönetim Kurulu Üyesi Prof.Dr.Taner Yücel ve Türk Dişhekimleri Birliği’ni temsilen Dış İlişkiler Komisyonu üyeleri Doç. Dr. Hande Şar Sancaklı, Dr. Duygu İlhan, Dr. Uğur Ergin ve Dişhekimi Zekeriya Doruk Alp katıldı.

Toplantı, ERO Başkanı Dr. Anna Lella'nın katılımcıları selamlaması ile başladı. Ardından İsviçre Dişhekimleri Birliği Başkanı Beat Wäckerle,  Birliklerini tanıtan bir sunum yaptı. Dr.Anna Lella, yaptığı konuşmada ADEE (Avrupa Diş Eğitimi Birliği) Başkanı Prof. Corrado Paganelli ve Türk Dişhekimleri Birliği Dış İlişkiler Komisyonu Üyesi Prof. Nermin Yamalık tarafından hazırlanan ADEE ve ERO’nun işbirliği konusundaki final raporlarını aldıklarını belirtti.

Konuşmaların ardından ERO bünyesinde görev yapan çalışma grupları sırasıyla raporlarını sundular. Cenevre’de yapılan bu toplantı ile Dental Team çalışma grubu çalışmasını tamamlamış oldu.  

FDI Başkanı Patrick Hescot da yaptığı konuşmada,  ERO’nun FDI’a projelerin uygulanması konusunda çok yardımcı olduğunu dile getirdi. Hescot ayrıca önümüzdeki yıllarda gerçekleştirilecek olan FDI kongrelerinin; 2018 Buenos Aires, 2019 San Francisco, 2020 Madrid ve 2021 Sydney de yapılacağı bilgisini verdi.

Bir sonraki ERO toplantısı FDI Kongresi sırasında İspanya’nın Madrid şehrinde 30 Ağustos 2017 tarihinde, gelecek yıl ise 13-14 Nisan 2018 tarihlerinde Avusturya’nın Salzburg şehrinde gerçekleştirilecek.

HABER GÖRSELLERİ