SAĞLIK ALANINDA ŞİDDETE BİR KEZ DAHA HAYIR!
‘Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz’

Elbistan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görevli meslektaşımız Hilal Cansız, 09.05.2017 tarihinde hastası Onur T. tarafından darp edildi.

Meslektaşımız Elbistan Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken, Onur T. polis ekiplerince yakalandı.

Kamuya ait ağız-diş sağlığı merkezlerinde çalışan meslektaşlarımız, bir yandan güvenliksiz ortamlarda, performansa dayalı çalışma ortamı nedeniyle fiziksel ve ruhsal olarak yıpratılırken bir yandan da sağlıkta dönüşüm politikalarının getirdiği kışkırtılmış sağlık hizmeti talebi ile hasta değil müşteri yaklaşımı içinde hastalarla karşı kaşıya getirilerek şiddete maruz bırakılmaktadır.

Türk Dişhekimleri Birliği olarak şiddetin her türlüsünü reddediyor ve meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı kınıyor, kendisine acil şifalar diliyoruz.

Sağlık çalışanlarının şiddet görmesine, öldürülmesine daha fazla tepki vermek için tüm kamuoyunu duyarlı davranmaya, sağlık çalışanlarıyla dayanışma göstermeye çağırıyoruz.

Tüm sağlık çalışanlarının öncelikle yaşama, güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışma haklarının korunması için gereken her türlü önlemi almak üzere yetkilileri göreve çağırıyoruz.

TÜRK DİŞHEKİMLERİ BİRLİĞİ