`MESLEĞİMİZDE KADIN OLMAK` KONULU PANEL DÜZENLENDİ

'8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü' münasebetiyle  TDB Genel Merkez Akademi Salonu’nda 6 Mart 2017 tarihinde, 'Mesleğimizde Kadın Olmak' konulu bir panelde sağlık mesleğinde bulunan kadınlar bir araya geldiler. 

Kadın Sağlıkçılar Platformu tarafından düzenlenen panele; Dev Sağlık İş adına Derya Öztürk, TDB adına Prof. Dr. A. Nil Altay, TTB adına Dr. Selma Güngör ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası adına Psikolog Aylin Akçay konuşmacı olarak katıldılar.

Çeşitli sağlık meslek grubu mensupları ve  öğrencilerin dinleyici olarak  katıldığı panelde; cinsiyet ayrımı, eğitimdeki fırsat eşitsizliği konuların  sosyal hayatımıza yansıyan olumsuzluklarının altı çizildi .

Sağlık Meslek Örgütlerinden Kadınların ilk kez biraraya geldikleri bu etkinlikte işyerlerine ulaştırılmak üzere hazırlanan 'Kadınlar Elele Bülteni' katılımcılarla paylaşıldı. Kadın dayanışmasını güçlü kılmak adına taciz, tecavüzlere, ayrımcılığa, cinsiyetçi nefret söylemlere, KHK'lara, kadın katliamlarına hayır demek için 8 Mart'ta alanlarda buluşmalar yapılması için davet edildi.

Dinleyicilerin oldukça değişik soru ve katkılarıyla  zenginleşen  panel, bir kokteyl ile son buldu.

HABER GÖRSELLERİ